„Zawód projektanta w Polsce”

 

Pierwszą myślą, jaką ma, chyba większość ludzi na świecie, przy rzuconym haśle „projektanci”, są z pewnością nazwiska: Klein, Gucci, Versace, Ricci, Vuitton, Kors oraz wiele, wiele innych. Są to najbardziej znane nazwiska w świecie mody, o których słyszeli chyba wszyscy, nie tylko miłośnicy tej branży.

 

Świat ten jednakże, nie kończy się jedynie na czołówkach. Każdy kraj ma także swoich projektantów, którzy tworzą kolekcje, będące ich wizytówką. Polscy projektanci, to także niekrótka lista nazwisk, dzięki którym możemy nabyć niebanalne, nietuzinkowe ubrania. Polscy projektanci, to nazwiska takie jak: Dorota Pietruszka, Gosia Strojek, Barbara Wysocka, Anna Feledyk, Gabriela Hezner, Magdalena Misztal, Majka Sajda, Aleksandra Zgubińska, Ewa Łukawska, Izabela Calik. To tylko nieliczni polscy projektanci, którymi możemy się pochwalić.

 

 

Polska zatem, można by rzecz, wcale nie pozostaje w tyle jeśli chodzi o świat mody. Polscy projektanci, mogą się pochwalić ciekawymi kolekcjami, których bez wątpienia nie spotkamy nigdzie indziej, a to nadaje nam niezwykłej unikatowości o której marzy chyba dzisiaj każdy. Przykładem jest zamszowy płaszcz w kolorze khaki polskiego projektanta http://kostes.eu/pl/okrycia-wierzchnie/30-plaszcz-zamszowy-khaki.html , który podbił świat mody. Zawód ten w naszym kraju nie umiera, a wręcz przeciwnie, stosunkowo dobrze zaczyna się rozwijać.

 

 

Polscy projektanci, powoli zaczynają zyskiwać uznanie, można więc przewidywać, że i w naszym kraju, za jakiś czas pojawi się ktoś, kto wzbudzi spore zainteresowanie oraz wywoła pozytywną burzę w świecie mody. Za kilka lat więc, być może, i jedno z naszych nazwisk będzie kojarzone przez większość dorosłej populacji tej planety. Jest na to naprawdę spora szansa.

 

Polscy projektanci promują kolekcję ubrań w magazynie
Polscy projektanci promują kolekcję ubrań