Przygotowując dla Was nasz mini poradnik na temat tego jak zacząć inwestowanie w złoto, zebraliśmy najczęstsze pytania, które pojawiały się na forach internetowych oraz portalach dotyczących inwestycji alternatywnych.

Należały do nich:

1. Od czego zacząć inwestycje?
2. Gdzie kupować złoto, aby nie zostać oszukanym?
3. Co zrobić, aby nie stracić?
4. Czy opłaca się inwestować w złoto?

Zacznijmy może od trendów na rynku. Nie da się ukryć, że złoto zaczęło od jakiegoś czasu wracać do łask inwestorów, dlatego też jeśli zastanawiamy się czy warto, to nie warto… się zastanawiać! W kwestii tego jak rozpocząć inwestowanie, to wydawałoby się, że nie ma nic prostszego – wystarczy przecież kupić złoto. Ale, ale… Zanim dokonamy jego zakupu musimy podjąć decyzję w jakiej formie chcemy go kupić.

Do wyboru masz:

  • sztabki
  • sztaby
  • monety bulionowe

Pamiętaj o tym, że wbrew pozorom im mniej, nie zawsze będzie taniej, ponieważ z reguły w przypadku mniejszych sztabek, marża dilera jest większa. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie kupić złoto, to tutaj nasza rada jest niezwykle prosta – tam, gdzie masz pewność, że jest ono pewnego pochodzenia. Zdecydowałeś się na sztabki? Pamiętaj aby sprawdzić czy mają one certyfikat autentyczności. Chcesz kupić monety? Postaw na Krugerrand, American Eagle, Maple Leaf czy Suweren. Osobiście polecamy zakupy w Mennicach – wtedy będziemy mieć pewność, że nikt nas nie oszuka.

Zapytasz teraz pewnie „jak to zrobić, aby zarobić”? Tajemnica jest prosta – musisz poczekać spokojnie aż złoto zdrożeje. Wahania cen mogą być znaczne zarówno w górę jak i w dół, ale ostatecznie zazwyczaj jest to bardzo zyskowna inwestycja. Pamiętaj jednak aby w celu sprzedaży nie udawać się do lombardów czy jubilerów. Najlepiej będzie, jeśli zorientujesz się w ofercie dilerów.