Nowoczesne projekty domów, czyli życie smart.

Idea smart living, to żyć mądrze, sprytnie i bystrze. Coraz więcej przedmiotów naszego życia codziennego staje się częścią świata smart. I to nie tylko tyczy się jedzenia, ale przede wszystkim technologii. Nowoczesne projekty domów proponowane przez specjalizujące się w modernistycznych projektach firmy architektoniczne, to świadomy, mądry wybór z wykorzystaniem najnowszej technologii i wszelkich rozwiązań ułatwiających życie, odpowiadające naszym możliwościom i aspiracjom przy jak najmniejszym inwazyjnym wpływie na otoczenie.

Co dają nam nowoczesne projekty domów?

  • Nowe technologie w życiu codziennym,

  • Technologia, która pomaga nam żyć szybciej, prościej i wygodniej,

  • Dbanie o środowisko i innych,

  • Życie wśród inteligentnych urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie i gwarantujących oszczędność oraz bezpieczeństwo,

  • Życie w zgodzie ze sobą, korzystanie z nowoczesnych technologii ułatwiających życie – zdrowy egoizm.

Najczęściej nowoczesne projekty domów są „lubiane” przez pokolenie w wieku od 30 do 40 lat.
Najczęściej nowoczesne projekty domów są „lubiane”.

Nigdy by do głowy mi nie przyszło, ale dzięki nowoczesnym projektom domów moje życie to bajka. Trzeba przyznać iż taki projekt kosztuje sporo, ale jak decydujemy się na wybudowanie domu musimy brać wszystko pod uwagę, nawet fakt iż ten dom ma być naszą wewnętrzną oazą spokoju, gdzie wraz z mężem mamy zamiar się zestarzeć. Dla osób mających świadomość, że przyroda która nas otacza jest czymś niezwykłym, to nowoczesne projekty domów, właśnie gwarantują nam życie w zgodzie z naturą przy zastosowaniu energooszczędnych technologii. Poniższa tabela przedstawia nam zestawienie procentowe osób w poszczególnym wieku, którzy są skłonni wydać określoną sumę na nowoczesny projekt domu.

Realny koszt budowy nowoczesnego projektu domu

Procent osób budujących

Wiek społeczeństwa

Do 100 000 zł

2 %

Do 20 lat

100 000 – 300 000 zł

18 %

20 – 25 lat

300 000 – 400 000 zł

31 %

25 – 35 lat

400 000 – 500 000 zł

23 %

35 – 45 lat

500 000 zł do 1 000 000 zł

25 %

45 – 55 lat

Powyżej 1 000 000 zł

1 %

Powyżej 55 lat

Niepowtarzalne wzornictwo i jakość high-end, to nam oferują nowoczesne projekty domów.

Nowoczesność kojarzy mi się na ogół z bryłą o dziwnych wycięciach, dosłownie z takim klockiem, który nigdy nie przemawiał do mojego serca. Niestety, albo i stety chcąc wybudować dom natrafiłam na oferty firmy – link – zaproponowano mi nowoczesne rozwiązanie. Nowoczesne projekty domów, mówię to nie dla mnie! Ale bardzo szybko zmieniłam zdanie kiedy zobaczyłam plan, ta przestrzeń w dodatku pełno światła, bezpośredni dostęp na taras, z prywatnym ogrodem i basenem, od razu ten nowoczesny projekt domu przypadł mi do gustu. Trzeba również nadmienić, że większość nowoczesnych projektów domów to niepowtarzalny projekt z zewnątrz jak i wewnątrz, innowacja jakości i komfort budowy, gdzie poszanowanie środowiska są częścią mojego stylu życia. Świetnym rozwiązaniem każdego nowoczesnego projektu domu jest efektywność energetyczna, czyli zastosowanie paneli słonecznych aby zapewnić ciepłą wodę. Dlatego osoby, które decydują się na skorzystanie z nowoczesnego projektu domu wiedzą co robią by żyć w zgodzie z naturą.

Wiek

Procent osób kupujący nowoczesne projekty domów

Województwa

Poniżej 25 lat

2 %

śląskim

25 – 30 lat

13 %

małopolskim

30 – 35 lat

28 %

mazowieckim

35 – 40 lat

19 %

wielkopolskim

40 – 45 lat

14 %

dolnośląskim

Powyżej 45 lat

2 %

pomorskim

Doskonale tabela zobrazowuje, że najczęściej nowoczesne projekty domów są „lubiane” przez pokolenie w wieku od 30 do 40 lat, gdzie świadomość „wielkości” środowiska jest znacznie większa niż w społeczeństwie, gdzie program nauczania jak żyć w zgodzie z naturą był bardziej rozpowszechniany. Nic tylko szerzyć światopogląd i korzystać z nowinek technologicznych mających na celu współżycie z naturą

Najlepsze nowoczesne projekty domów.

Szukasz nowoczesnego projektu domu nie banalnego, zarówno wygodnego jak i ekonomicznego w eksploatacji? Wpisując w wyszukiwarce haseł „nowoczesne projekty domów”, znajdziesz idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. Jest dużo firm, które oferują gotowe projekty na Twoją kieszeń, ale jedna z nich wyróżnia się najbardziej na tle pozostałych, a mowa o E-domach. W swojej kolekcji nowoczesnych projektów domów są zarówno domy na wąską działkę, jak i projekty o większym metrażu, większość z nich powstała w standardzie energooszczędnym. Cechą charakterystyczną nowoczesnych projektów domów, to duże przeszklenia na ogół w salonie połączonym z jadalnią bądź z aneksem kuchennym. To powoduje, że wnętrze domu jest przestrzenne jak i doskonale oświetlone. Prosty dwuspadowy dach bądź całkiem płaski dach, drewniane wykończenia elewacji, metalowe barierki, jasne kolory, wzbogacone czasem mocnym akcentem kolorystycznym podkreślają nowoczesne rysy budynków.

Nowoczesne projekty domów – z danych statystycznych wynika, że większość osób buduje takie domu w województwach:

Nowoczesne projekty domów – powierzchnia użytkowa

Procent nabytych domów

Województwo

190 m2 – 260 m2

10 %

mazowieckim

150 m2 – 190 m2

16 %

małopolskim

120 m2 – 150 m2

30 %

dolnośląskim

90 m2 – 120 m2

22 %

pomorskie

70 m2 – 90 m2

8 %

wielkopolskie

50 m2 – 70 m2

7 %

Kujawsko-pomorskie

Do 50 m2

7 %

opolskie