Notariusz jako powiernik klienta

Notariusz to w Krakowie zawód szczególnego zaufania publicznego. Specjaliści, którzy wykonują obowiązki notarialne muszą więc cechować się pewnymi istotnymi predyspozycjami. Według www.kulakowscy.com/notariusz/ , do pożądanych cech krakowskiego notariusza zaliczą się między innymi:

  • profesjonalizm;

  • obiektywizm;

  • cierpliwość;

  • rzetelność;

  • i uczciwość.

     

Wśród usług wielu notariuszy wykonujących swoją pracę w Krakowie znajdziemy możliwość przechowywania cennych rzeczy, takich jak pieniądze, biżuteria, papiery wartościowe czy pamiątki rodzinne o sentymentalnej wartości. Na korzystanie z tych specyficznych usług decydują się zwykle osoby sporządzające przedtem testament będący dokumentem rozporządzającym własnym majątkiem na wypadek śmierci. Wówczas notariusz ma obowiązek wydania przechowywanych przedmiotów osobie dziedziczącej, wskazanej w testamencie. Szczegóły link do aktów prawnych Prawo o notariacie:  http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19910220091&type=3 .

 

Notariusze z krakowskich kancelarii pomagają ludziom, w każdym wieku
Notariusze z krakowskich kancelarii pomagają ludziom

Dlaczego zajmują się tym właśnie notariusze?

Kraków jest jednym z tych miast, gdzie zawody zaufania publicznego są szczególnie cenione. W przypadku notariuszy ceni się przede wszystkim ich niezależność i konieczność zachowania obiektywnej opinii w każdej sytuacji.

Czy na zaufanie zasługuje każdy notariusz?

Kraków jest miastem nie tylko rozwojowym, ale też wymagającym. Tu nie ma miejsca na nierzetelność, dlatego większość notariuszy zasługuje na zaufanie klientów.