Efektywna sprzedaż nieruchomości – wirtualny spacer po mieszkaniu.

 

Branża nieruchomości wciąż się rozwija. Kilka lat temu, zgodnie z nowelizacją stosownej ustawy nastąpiła deregulacja zawodu pośrednika nieruchomości oraz jego uwolnienie. Od tego momentu agenci nie muszą już posiadać żadnych pozwoleń oraz certyfikatów uprawniających do świadczenia usług z zakresu obrotu nieruchomościami. Spowodowało to ogromną konkurencyjność, z którą walczą nawet najlepsi i najbardziej uznani przedstawiciele branży.
„Pośrednicy nieruchomości już dawno docenili potencjał jaki drzemie w nowoczesnych technologiach. Internet stał się dla nich głównym narzędziem sprzedaży oraz marketingu. Jednak same zdjęcia to wciąż za mało. Klienci są coraz bardziej wymagający. Cenią swój czas i nie chcą go tracić na żmudne oglądanie kolejnych domów oraz mieszkań, które finalnie nie spełniają żadnych ze stawianych przez nich oczekiwań. Tu z pomocą przychodzi filmowanie dronem przez np. flydron z powietrza. Tworzenie wirtualnych spacerów po nieruchomościach to potężna broń w walce z konkurencją, która nie tylko pozwala dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców, ale podnosi również prestiż agencji” – mówi ekspert do spraw obrotu nieruchomościami, który zmiany zachodzące w branży obserwuje zawodowo już od piętnastu lat.

 

 

Pośrednicy coraz chętniej korzystają z usług fotografów
To właśnie oni świadczą bowiem usługi z zakresu tworzenia wirtualnych spacerów. Na czym to polega? Mechanizm działania jest bardzo prosty i zawiera się w kilku krokach:

  • 1. Fotograf dokonuje oględzin nieruchomości
  • 2. Kolejnym etapem jest stworzenie kilkudziesięciu zdjęć, które następnie łączy się ze sobą w formie slajdów
  • 3. Zdjęcia muszą tworzyć spójny obraz, który przy pomocy odpowiednich narzędzi pozwoli klientom na wirtualną wędrówkę po każdym zakamarku sprzedawanej nieruchomości.

Na początku, kiedy wirtualne obrazy dopiero zdobywały popularność w branży nieruchomości zdjęcia były wykonywane przy pomocą klasycznych aparatów. Obecnie jednak wypiera je nowsza technologia, czyli słynne bezzałogowe statki powietrzne znane jako drony. Jak działają? Informacji na ten temat warto szukać na stronach – filmowanie dronem.
Oczywiście agenci zajmujący się na co dzień obrotem nieruchomościami wykorzystują również mnóstwo innych, równie skutecznych narzędzi reklamowych. Zauważmy, że dziś prawie każde biuro posiada własną stronę internetową, której treść pozwala potencjalnym klientom porównać kilka interesujących ich ofert bez wychodzenia z domu. To znacznie przyspiesza i ułatwia proces transakcji.

 

 

Z kim jeszcze współpracują biura nieruchomości?
Wśród ich branżowych wspólników znaleźć można na przykład radców prawnych, którzy pomagają zweryfikować stan prawny nieruchomości jeszcze przed jej zakupem. Agenci współpracują również z notariuszami, dzięki czemu na ostateczne sfinalizowanie transakcji czeka się znacznie krócej niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania z usług samodzielnych kancelarii notarialnych.
Jak widać biura obrotu nieruchomościami zajmują się nie tylko kojarzeniem stron transakcji. Pomagają klientom podjąć odpowiednią dla nich decyzję, przyspieszają proces formalności i udzielają fachowego wsparcia na każdym etapie współpracy.