Dlaczego wybrać domy parterowe

 

Gdy wybieramy projekt domu to możliwości jest wiele. Dzisiaj firmy zajmujące się tworzeniem gotowych projektów domów mają w swojej ofercie ogromną ilość projektów należących do różnych kategorii wystarczy wejść na strony firm i zauważysz tam domy parterowe, domy piętrowe, domy nowoczesne. A to i tak tylko 3 najpopularniejsze kategorie.

W tym artykule pokażę Ci zalety jakie płyną z wyboru domów parterowych.

 

Duży dom parterowy i ogródek.
Duży dom parterowy.

 

Jakie są zalety domów parterowych?

Jak podkreśla specjalista z firmy https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe , domy parterowe posiadają wiele zalet, zarówno obiektywnych, jak i subiektywnych – wielu osobom tego typu rodzaj zabudowy podoba się o wiele bardziej niż nawet najpiękniejsze domy piętrowe. I faktycznie domy parterowe posiadają pewien urok.

 

 

  • Ten rodzaj domów jest świetny dla osób, które nie planują zakładać dużej rodziny. Model 2+1, albo 2+2 świetnie zmieści się na jednym piętrze. A budowanie dodatkowego piętra to oprócz dodatkowych kosztów budowy i utrzymania również dodatkowe zajęcie. Trzeba przecież na piętrze również sprzątać
  • Tańsze koszty budowy – zwykle ten rodzaj zabudowy jest tańszy, niż domy piętrowe. Wymaga mniejszych ilości materiałów. A oprócz kosztów budowy dochodzą jeszcze koszty umeblowania i wyposażenia. W ostatecznym rozrachunku domy parterowe są znacznie tańsze.
  • Łatwiejsze poruszanie się po domu dla każdego – małe dzieci, osoby starsze, osoby niepełnosprawne – te wszystkie osoby o wiele łatwiej będą poruszać się po domu parterowym niż po domu, który posiada choćby jedno piętro.
  • Domy parterowe wydają się wizualnie większe – jeżeli porównasz dwa domy o tym samym metrażu, z czego jeden posiada piętro, a drugi tylko parter, to ten drugi będzie wydawał się wizualnie większy.

 

 

Właśnie dlatego jeżeli zastanawiasz się nad tym jaki rodzaj domu wybrać to rozważ wybór domu parterowego, nawet jeżeli do tej pory nie dopuszczałeś do siebie takiej możliwości, ponieważ ten rodzaj budynku posiada wiele zalet.