Brylanty – czym tak naprawdę są?

Brylanty, diamenty – wiele osób nie widzi różnicy pomiędzy tymi słowami. Dla nich to synonimy. Jednocześnie każda osoba, która zna się na tym temacie jest w stanie wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy tymi dwoma rzeczami. Powie o tym zarówno osoba z www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Diamenty-160.html jak i dowolna inna osoba mająca chociaż małe pojęcie o jubilerstwie.

Brylant a diament

 

W tym artykule skupię się na maksymalnie prostym opisaniu różnicy pomiędzy tymi dwoma przedmiotami. Nie będę tu się skupiał na fachowym słownictwie, ponieważ ono jest często niezrozumiałe dla wielu osób. Brylantami określa się mówiąc najprościej oszlifowane diamenty.

 

W pewnym sensie diament jest surowcem, z którego powstają brylanty. Liczba mnoga jest tutaj jak najbardziej poprawna, ponieważ z jednego diamentu może powstać wiele różnych brylantów.

Diamenty można szlifować na wiele sposobów, klika najpopularniejszych, to:

 

  • Brylantami określa się mówiąc najprościej oszlifowane diamenty.

    okrągły

  • łezka
  • owal
  • markiza
  • serce
  • prostokątny

 

Najbardziej klasyczne brylanty należą do pierwszej kategorii. W większości źródłach gdzie będzie mowa o różnego rodzaju diamentach będą one przybierały tę formę. Przyjęła się ona dobrze w kulturze – jest wykorzystywana w grach, filmach i innych produkcjach gdzie wykorzystuje się obraz.

 

Oczywiście w różnego rodzaju sklepach z biżuterią znajdziesz brylanty w innych kształtach. W pierścionkach często wykorzystuje się szlif prostokątny, lub owalny. Każda osoba może mieć różne gusta związane z tym co jej się najbardziej podoba i różnego rodzaju szlify odpowiadają na zapotrzebowania różnych osób.

 

Najważniejsza z tego artykułu informacja jest taka, że brylanty są niczym innym jak odpowiednio oszlifowanymi diamentami, muszą przy tym spełniać wiele wymogów.